Туреччина відреагувала на удар по її торговому судну в Чорному морі

Туреччина повідомила про двох постраждалих громадян внаслідок удару безпілотниками по судну у власності турецької компанії, яке перебувало неподалік українського порту у місті Чорноморськ.

Про це заявило Міністерство закордонних справ Туреччини.

В МЗС Туреччини підтвердили, що вранці 22 червня судно у власності турецької компанії, що ходить під прапором Панами, потрапило під удар безпілотниками, власлідок чого отримали поранення двоє членів екіпажу-громадян Туреччини.

“Наші занепокоєння щодо цих ударів, що загрожують нашим інтересам у Чорному морі та регіональній безпеці внаслідок ескалації у російсько-українській війні, повідомлено органам влади обох країн. Забезпечення безпеки судноплавства для цивільних суден у Чорному морі залишається одним з ключових пріоритетів для нашої країни. Закликаємо усі відповідні сторони вжити заходів для деескалації напруги у регіоні”, – зазначили в МЗС Туреччини.

У заяві зазначили, що турецьке посольство у Києві та генконсульство в Одесі тримають на контролі ситуацію з постраждалими громадянами.

22 червня у Чорному морі три цивільні судна потрапили під обстріл з боку РФ. ВМС України врятували екіпаж турецького суховантажного судна VICTRESS, на борту якого перебували громадяни Єгипту, Туреччини та Індії. На жаль, один член екіпажу – громадянин Єгипту – загинув. Екіпажі двох інших суден не постраждали.