Московський нафтопереробний завод буде відключений щонайменше на шість місяців після того, як зазнав значних ушкоджень від атак українських безпілотників.
Про це пише Reuters.
“Газпромнєфть”, який експлуатує завод, на запит видання про коментар не відповів.
НПЗ, який неодноразово ставав мішенню, у 2024 році переробив 11,6 мільйона тонн нафти, виробивши 2,9 мільйона тонн бензину та 3, 2 мільйона тонн дизельного палива, свідчать останні доступні дані.
Українські удари вибили значну частину нафтопереробних потужностей Росії, спровокувавши дефіцит нафтопродуктів, підвищення цін на пальне та великі черги на АЗС у 50 регіонах.
Зіткнувшись з паливною кризою, Росія розглядає заборону експорту дизельного палива, заявив у вівторок віцепрем’єр-міністр Александр Новак. Тим часом газета “Ведомости” повідомила, що імпорт палива розглядається для подолання дефіциту, особливо в Криму, де продаж бензину населенню призупинено.




