Відновлено, але знеструмлено: нинішний стан ключової ЛЕП для Запорізької АЕС – Reuters

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило про завершення ремонту енергетичної інфраструктури, критично важливої для безпеки Запорізької АЕС. Проте головна лінія електропередач досі не функціонує.

Про це повідомляє Reuters.

Роботи вдалося провести завдяки тимчасовому місцевому припиненню вогню між Україною та Росією. Відновлення охопило основну лінію електропередач на 750 кВ “Дніпровська” та розподільчий пристрій Запорізької ТЕС (він допомагає живити ЗАЕС через резервну лінію 330 кВ “Феросплавна-1”).

Попри успішне відновлення самої ЛЕП “Дніпровська”, її ще не ввели в експлуатацію. Головна перешкода – масштабні руйнування підстанції, до якої підключена лінія. Лінія “Дніпровська” відключена з 24 березня 2026 року.

В агентстві констатували, що ремонтні роботи на підстанції тривають, однак їх завершення найближчим часом не очікується.